Dwukrotnie okradł tę samą aptekę na krakowskiej Krowodrzy. Policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 29-letniego sprawcę

Dwukrotnie okradł tę samą aptekę na krakowskiej Krowodrzy.  Policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 29-letniego sprawcę

11 lipca br. na ul. Starowiślnej policjanci z IV Komisariatu Policji zatrzymali 29-latka podejrzewanego o dokonanie kradzieży i  kradzieży rozbójniczej w jednej z aptek w Krakowie. Ustalenie i zatrzymanie sprawcy poprzedziła wielotygodniowa  wytężona praca operacyjna funkcjonariuszy. Do zdarzenia przestępczego doszło pod koniec maja br. , w godzinach popołudniowych. Sprawca zaraz po wejściu do  jednej z aptek na krakowskiej Krowodrzy  skierował się  do kontuaru z kasą, z której zabrał ponad 1 tys. złotych. Kiedy pracownice apteki zorientowały się, że nie mają do czynienia z klientem a ze złodziejem wszczęły alarm.  Jedna z farmaceutek próbowała sprawcę powstrzymać przed wyjściem z  apteki z łupem, ale została przez niego brutalnie odepchnięta.

Policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie analizując to zdarzenie byli prawie pewni, że sprawca był już w tej samej aptece w styczniu tego roku. Wtedy ukradł z kasy prawie 1 tys. złotych. 

Analiza materiałów z obu zdarzeń pozwoliła na wytypowanie sprawcy i jego zatrzymanie. 29-latek, mieszkający koło Krakowa usłyszał już zarzuty kradzieży ( art.278 KK ) oraz kradzieży rozbójniczej ( art.281 KK ).  Mężczyzna przyznał się do dokonania tych przestępstw. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.