ZAPROSZENIE NA ŚWIĘTO RODZINY KRAKOWSKIEJ W DNIU 27.05.2018r.

ZAPROSZENIE NA ŚWIĘTO RODZINY KRAKOWSKIEJ W DNIU 27.05.2018r.

Krakowska Policja zaprasza w niedzielę 27 maja br. wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w Parku Jordana. Na Krakowian już po raz siódmy czeka mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowane są m.in: zabawy, konkursy z nagrodami, bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, przejażdżki konne, warsztaty kulinarne dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

W tym wyjątkowym dniu Park Jordana zostanie podzielony na 7 stref tematycznych – Zdrowia i profilaktyki, Czytelnictwa, Sportu i rekreacji, Sztuki (tańca i plastyki), Ekologii i zdrowego trybu życia, Bezpieczeństwa oraz Rodziny.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie tego dnia zorganizują stanowisko profilaktyczno - edukacyjne, gdzie zaproponują moc atrakcji dla wszystkich uczestników festynu. I tak zostaną zaprezentowane elementy wyposażenia policyjnego oraz będzie możliwość zmierzenia się z zadaniem polegającym na pokonaniu slalomu z założonymi alko lub narkogoglami, które w sposób znaczący zmieniają postrzeganie rzeczywistości.

Stróże prawa opowiedzą seniorom o zagrożeniach, na jakie są narażeni i wskażą, w jaki sposób można się przed nimi uchronić.

Najmłodsi uczestnicy festynu będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „ Już wiem jak bezpiecznie bawić się”, nieco starsi w teście sprawdzającym wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań. Dla laureatów konkursów, stróże prawa przygotowali nagrody, których uroczyste wręczenie odbędzie się w trakcie festynu.

Więcej informacji na temat festynu znajduje się  na stronie pod adresem:

 https://kkr.krakow.pl/