Dzięki błyskawicznej reakcji dzielnicowych, starsza pani odzyskała pozostawioną w tramwaju torebkę z dokumentami i pieniędzmi

Dzięki błyskawicznej reakcji dzielnicowych, starsza pani odzyskała pozostawioną w tramwaju torebkę z dokumentami i pieniędzmi

25 kwietnia br. do gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztofa Pobuty wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy, których natychmiastowa reakcja, pozwoliła na odzyskanie przez starszą kobietę pozostawionej w tramwaju torebki.

Dzień wcześniej (24 kwietnia) około godz. 12.00 do dyżurnego Komisariatu IV Policji w Krakowie zgłosiła się pani, informując o utracie torebki, w której znajdowały się dokumenty, telefon komórkowy oraz pieniądze. Kobieta wytłumaczyła, że kilka minut temu na pobliskim przystanku wysiadła z tramwaju linii „4”. Wychodząc, zabrała jedynie zakupy, nieopatrznie pozostawiając pomiędzy siedzeniami swą torebkę. Gdy zorientowała się w sytuacji, tramwaj zdążył już odjechać w kierunku Bronowic.

Wtedy kobieta zwróciła się o pomoc do policjantów z Królewskiej. Jej rozmowę z dyżurnym usłyszeli dzielnicowi: st.asp. Sylwia Orzechowska – Poseł oraz st.asp. Grzegorz Sudoł. Mundurowi błyskawicznie zareagowali. Zaprosili zgłaszającą do radiowozu, aby jak najszybciej odzyskać zgubę. Policjanci wspólnie z seniorką trafnie wytypowali środek transportu, gdzie pozostawiona została torebka. I tak, w niespełna 15 minut od zgłoszenia, na przystanku przy pl. Inwalidów, kobieta odzyskała swą własność. Torebkę zwrócił jej motorniczy, który znalazł i zabezpieczył zgubę.